سوالات متداول

سوالات متداول

نکات مهم در مورد سطوح مختلف زبان آلمانی

سطح مقدماتی A1

سطح A1:

این سطح، بعد از ۳ ماه یا به عبارتی بعد از ۱۲۰ ساعت، آموزش زبان به صورت استاندارد، قابل دستیابیه. توی این سطح، فرد می‌تونه جملات ساده آلمانی رو متوجه بشه، خودش رو معرفی کنه، خوش‌وبش ساده‌ای با طرف مقابل داشته باشه و از اطرافیانش، درخواست کمک کنه. ارائه سطح A1 آلمانی برای افرادی که می‌خوان ویزای پیوست همسر بگیرن لازمه.

سطح A2:

دستیابی به سطح A2 بعد از ۶ ماه آموزش فشرده یا به عبارتی بعد ۲۴۰ ساعت کلاس رفتن ممکنه. در این سطح، زبان‌آموز می‌تونه محیط اطرافش رو توصیف کنه، منظور خودش رو به شکل ساده‌ای به طرف مقابلش برسونه و یا توی اینترنت، دنبال مطالبی که می‌خواد بگرده.

سطح متوسط B

سطح B1:

 مدت زمان لازم، برای پایان دوره B1 در بهترین حالت، ۹ ماهه و این مدرک، حداقل مدرکیه که شما باید به سفارت آلمان، برای گرفتن ویزای تحصیلی، ارائه بدین. در این سطح، شما می‌تونین خیلی از نیازهای خودتون رو در آلمان و یا اتریش، برطرف کنید.

سطح B2:

اتمام این دوره به حدود ۱۵ ماه یادگیری زبان آلمانی، نیاز داره. بعد از اتمام این دوره، تقریباً زبان شما راه افتاده و می‌تونین، تلوزیون ببینین، به رادیو گوش کنین و روان‌تر از قبل، صحبت کنین.

در مرحله B1 یا B2 شما می‌تونین، برای اکثر دانشگاه‌های آلمان، اقدام به پذیرش کنین؛ اما پذیرشی که به شما می‌دن، مشروط به گذروندن کلاس زبان در آلمانه؛ به این معنا که شما هنوز به سطحی که اونا انتظارش رو دارن نرسیدین و باید قبل از رفتن سر کلاس‌های دانشگاه‌، حتما کلاس زبان برین.

❌️ باور غلط: بعضی‌ها فکر می‌کنن که سطح B2، برای شروع درس کافیه. خیر، حداقل سطح ممکن، برای آغاز تحصیل در دانشگاه‌های آلمان، سطح C1 است، مگر در مواردی خاص.

سطح پیشرفته C

سطح C1:

 برای رسیدن به این سطح، حدود ۱ سال و نیم تا ۲ سال زمان نیازه. در این سطح، شما با لغات پیچیده‌تر و تخصصی‌تری سروکار دارین؛ چیزی که شاید در دانشگاه به شما کمک شایانی بکنه. بعد از این سطح، می‌تونین به صورت ناخودآگاه و بدون تامل، مطالب رو درک کنین و خیلی روان‌تر، حرف بزنین.

سطح C2:

رشته‌ها و دانشگاه‌های اندکی به این سطح از زبان نیاز دارن و اکثر موسسات ایرانی، این سطح رو کلا ندارن.

نکات مهم:

1️⃣ زبان آلمانی، پیچیدگی‌های خاص

خودش رو داره و اصلا نمیشه با انگلیسی مقایسش کرد. زبان شما خیلی خیلی دیر راه میفته؛ همچنین، موقع حرف زدن، خیلی باید فکر کنین و خیلی چیزها رو باید در نظر بگیرین؛ ولی ناامید نشین؛ چرا که با تلاش بیشتر به حد خوبی از زبان می‌رسین.

2️⃣ از ما نپرسین چه زمانی یادگیری زبان رو شروع کنم؟

هر موقع شروع کنین، بازم دیره و هرچقدر بخونین، بازم کمه. تاجایی که وقت دارین، زبانتون رو توی ایران، تکمیل کنین. زبان خوندن در آلمان به جز دور ریختن وقت و پول و به دوش کشیدن کلی استرس، هیچی برای شما نداره.

Call Now Button